سئو و بهینه سازی سایت

از ایده تا اجرا با ژیوا

سئو (SEO) یعنی بهینه کردن سایت برای موتورهای جستجو. پس سئو و بهینه سازی سایت مجموعه‌ای از فعالیت‌های موثر بر رتبه گیری وبسایت شما پس از سرچ در گوگل است. به عبارتی وقتی شما می‌خواهید مخاطبین بیشتری شما را بشناسند، تا در نهایت به فروش بهتری نیز دست یابید، باید سئو و بهینه سازی سایت خود را شروع کنید.

پس اگر هنوز برای کسب و کار خود سایتی ندارید، یا حتی اگر برخی از شما به مشتریان سنتی خود که سالهاست از شما خدمات می‌گیرند و یا کالایی را خریداری می‌کنند عادت کرده‌اید، دیگر وقت آن است که بلندپروازانه‌تر به کسب و کار خود بیندیشید. فروش خود را بیشتر کنید و کسب و کار خودتان را به تعداد مشتریان کم محدود نکنید.

سرچ در گوگل

مراقب کلاهبرداران متخصص باشید!!!

به طور کلی راه‌های شناساندن یک سایت به ربات‌های گوگل، از ۳ طریق امکان پذیر است. ۱. سئو کلاه سفید، ۲. سئو کلاه سیاه و ۳. سئو کلاه خاکستری. از این بین سئو کلاه سیاه را به هیچ وجه توصیه نمی‌کنیم، اما سئو کلاه سفید و خاکستری در چهارچوب اصول الگوریتم‌های گوگل قابل انجام است.

توقف ممنوع؛ آهسته و پیوسته حرکت کنید

اگر قصد شما برای افزایش بازدید سایت و بهبود کسب و کارتان به صورت موقتی است، می‌توان فرض کرد که پروسه سئو کردن سایت شما نیز محدود به زمان مشخصی است. اما این نکته را در نظر داشته باشید که رقبای شما هیچ گاه نمی‌ایستند. بنابراین اگر میخواهید از رقبای خود جا نمانید مانند آنها در فضای اینترنت سرزنده و پرتلاش باقی بمانید. مطمئن باشید که اثر آن به شما برخواهد گشت.